Dzirnezers
Rīgas
raj.

Platība 1.73 km²
Garums 2.0 km
Platums 1.25 km
Dziļums līdz 5.4 m (vidēji - 1.9 m)

Iztek - Dzirnupe uz Gauju (1km)

Zivis - asari, brekši, karūsas, pliči, raudas, ruduļi, līdakas, līņi, spidiļķi. 

Ezers atrodas blakus Rīgas - Tallinas šosejai, aiz Gaujas tilta. Ezeram trīsstūra forma, 5 salas (lielākās 1.7 un 1.1 ha). Gara āķveida pussala nodala no ezera dienvidu līci, sadalot ezeru it kā trijās daļās. Krastmala pārsvarā smilšaina, krastos aug priedes. Gultnē dūņas. ZR krastā vasarnīcu ciems, A - kempings, Dienvidu pusē dārza saimniecības. Kā rezultātā Dzirnezers ir bioloģiski piesārņots.
Ezera lielākā gultnes daļa noaugusi ar tā saucamajiem līdakkāpostiem, daudz lēpeņu, vietām ūdensrozes. Smilšainas peldvietas. Pa kanālu no jūras caur Gauju ienāk asari un raudas. Uz salām kādreiz atradās "Latvenergo" atpūtas bāzes, tagad no tām ne miņas.

 

Kempings "Dzirnezers". Atrodas Tallinas šosejas malā.
tālr.: 7700343, 9865177
Mājiņas (pārsvarā 4 vietīgas)
Laivu noma, ūdens velosipēdi
Sauna, ugunskuru vietas
(Taisnības labad jāsaka, ka mazgāšanās un tualetes apmeklēšana te daudz prieka nesagādās, vismaz 2003 gadā)

No vietējo copmaņu teiktā 2003 gadā:
 Kādreiz kad Dzirnezerā saimniekoja biedrības, regulāri tika papildināti zivju krājumi ar zandartiem, zušiem un sudrabkarūsām. Kādreiz te varēja noķert līdz 5kg brekšus un līdz 3kg līņus. No jūras nāca iekšā asari ap 1kg svarā. Arī lielās raudas nāca uz ezeru nārstot. Tagad gan savienojums ar Gauju esot kļuvis pa seklu. Bet tad 10 gadus ezeru kāsa ar vadu (tīklu). Izzāģēja āliņģus un ar traktoru vilka vadu vairāku simtu metru garumā, tā ka no viena krasta niedrēm līdz otram krastam. Tīkla acis esot bijušas tik mazas ka pat vīķes esot tīklā bijušas. Visas pūstošās zāles uzmaisītas. No zivjaudzētavas iežogojumiem Dienvidu līcī vienu gadu izmukušas sīkās forelītes, tad tās esot ķērušas pa visu ezeru. Tagad divus gadus kā zveja ar vadu ir pārtraukta, sāk parādīties zivis. Breksēni ap 500g vairs neesot retums. Ezerā esot tīklu limits - 480m, taču inspektora negodīgās rīcības dēļ tas tiek pārsniegts vairākas reizes. Seklais Dienvidu līcis, kur agrāk esot ķērušās uz spiningu smukas līdakas, tagad stipri paretināts ar nelegālajiem tīkliem. Ezerā parādījušies ķīši lielā daudzumā.

.

UZ   PAMATLAPU

.