Burtnieks
Valmieras raj.

Platība 38.36 km²
Garums 13.3 km
Platums 5.5 km
Dziļums līdz 3.3 m

Ietek Rūja, Seda, Eiķinupe, Briede.

Iztek Salaca

Zivis - līņi, asari, zandarti, daudz sīku raudu, un līdaku.

http://www.elap.lv/pages/burtnieks/

 Krasti lēzeni, purvaini, pārsvarā aizauguši. Tikai stāvajā dienvidaustrumu krastā ir smilšakmens atsegumi. Ezerā divas salas: Enksāre un Cepurīte. Ūdens svārstības ap 3.8m gadā. Ezerā ir smilšainas peldvietas, kur jāsargā kāju pēdas no asajiem gliemežvākiem. Regulāri notiek vēja dēļu sacensības - Burtnieka Regate. Burtniekā regulāri papildina zivju krājumus. Lai tur makšķerētu nepieciešams iegādāties atļauju (parasti to var izdarīt arī laivu bāzē). Ezers ir liels un apaļīgas formas, tātad atklāts vējiem. Tas jāņem vērā plānojot copi. Nebrīnieties ja aizbraukuši uz ezeru visas brīvdienas nosēdēsiet krastā, ezers viļņosies kā jūra. Šo pašu iemeslu dēļ tas ir bīstams arī peldēt pratējiem - ja laiva nogrims, bez glābšanas riņķa varat netikt līdz krastam.
 

telts.gif (946 bytes)  Atpūtas vieta "Stārķa Ligzda", Tuvākā laivu noma - Bauņu laivu bāze (~5km), arī Vecates laivu bāze (~5km). Burtnieks pieejams zemledus makšķerēšanai tieši no Stārķa Ligzdas ~ 2km kājām. Pieejamas 1-12 guļvietas, pirts.
http://starkaligzda.weebly.com

telts.gif (946 bytes) Burtnieki. Kempings "Ezerpriedes", 11mājas. Valmieras rajons, Burtniekos, Ezerpriedēs

telts.gif (946 bytes) Burtnieki. Viesu māja "Burtnieki", 10 vietas. Valmieras rajons, Burtniekos, Jaunatnes ielā 9. 
Tālr.42-56570, 42-56386, 42-56364

telts.gif (946 bytes) Burtnieki. Viesu māja "Enksāre", 8 vietas, pirts, laivu noma. Valmieras rajons, Burtniekos, Jaunatnes ielā 25.
Tālr.42-56453

.

UZ   PAMATLAPU

.