2002. gada Pasaules čempionāts
zemledus makšķerēšanā

 

Atklāšana viesnīcā "Maritim", Somijas komanda.

Otrajā dienā laiks labāks, skatītāju vairāk

Guntis Kārkliņš

Laila Grīnberga

Agris Ziediņš

Pēteris Lideris mierīgi copē, neskatoties uz to ka kāds, mazliet naivs skatītājs, uzstājīgi un atkārtoti iesaka pāriet uz mazāku dziļumu, jo citiem tur "ņem". Pēterim dzelzs nervi - īsts copmanis

Normunds Grabovskis

Varēja redzēt dažus mēģinājumus uzlabot makšķerīti. Parasti, papildinot to ar "tītavām" operatīvākai auklas uztīšanai

Lomu svēršanas notika uzreiz pēc ierašanās no ledus

Labākajiem sektoros lomi bija ap 1 ÷ 3 kg. katram

 

 22. februārī 19:00 viesnīcā Maritim Park Hotel Riga tika atklāts 2. Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. Gods rīkot šo čempionātu Latvijai tika uzticēts pēc Latvijas veiksmīgā starta pagājušā gada čempionātā Maskavā, kur Latvija ieņēma 2. vietu. Uz šī gada čempionātu bija ieradušās  komandas no Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Somijas, Ukrainas un Zviedrijas, kopā ar mūsu komandu - astoņas. Katrā komandā pieci dalībnieki un viens rezervists. Kā arī treneris, citi delegāti un līdzjutēji.
 Sakarā ar silto ziemu Sacensību vieta tika pārcelta no Dūņezera uz Ungura ezeru, tur ledus bija pietiekoši drošs. Čempionāts notika divās kārtās - divas dienas pa trīs stundām katrā.
 Uz Ungura ezera ledus dalībnieki pirmoreiz uzgāja jau piektdien, treniņā. Kā teica Krievijas komandas dalībnieki - mežonīgs ezers, zivis ķeras bez knibināšanās, varēs lietot resnākas auklas lai ātrāk izdabūtu spurainās uz ledus.
Vakarā, pēc atklāšanas pasākuma, Krievijas sportisti labprāt parādīja savas sagatavotās makšķerītes, dalījās domās par rītdienas copi. Uz jautājumu par aromatizātoru izmantošanu krievi atbildēja - mēs tos neizmantojam, jo neesam piešāvušies ķert raudas, ļeņingradieši gan tās ķerot visai veiksmīgi. Varēja sajust ka Krievijas komanda ir pārliecināta par savu veiksmi.
 Pirmo dienu laiks bija diezgan silts, stiprā vēja dēļ gan to nevarēja just. Sektors "A" atradās atklātākā vietā, salīdzinājumā ar citiem, tāpēc tur dalībniekiem nācās visas trīs stundas pieciest šo papildus traucēkli. Pēc starta šāviena visi dalībnieki steigšus saurba āliņģus, iebaroja un steidzās tikt pie pirmās zivs. Kā jau pierasts, Laila un Guntis zivis meklēja sevišķi aktīvi, skrienot no viena āliņģa pie otra. Ķīši bija izpalīdzīgi arī šoreiz. Pavecāks Somijas komandas dalībnieks bija daudz mierīgāks. Kārtējo reizi noraujot mormišku, viņš bez emocijām izņēma no kastes rezerves mormišku un šo smalko darbu veica turpat uz vietas, gluži kā vasarā makšķerējot karūsas vasarnīcas dīķī (Tas netraucēja viņam ieņemt trešo vietu. Secinājums - šim vīram vēl ir rezerves). Pēteris uzgāja raudas un nemanot vilka vienu pēc otras. Vēlāk gan lietuvietis to pamanīja un steigšus "pieurbās klāt". Pirmās dienas noslēgumā patīkama ziņa - mūsējie šodien pirmie!

Krievi pēc pirmās lomu svēršanas kļuva drūmi un tādi palika līdz pat čempionāta noslēguma banketam

Vai somi saoduši uzvaru?

 Otrajā dienā laiks stipri maigāks, snieg maz un spīd saule. Skatītāji arī saradušies daudz vairāk Mūsējie startē optimisma pilni, tomēr tik labi vairs neveicās. Tikai Pēterim savā sektorā iet vislabāk, citur somiem. Somi, atšķirībā no lielā vairuma,  velk daudz raudu. Tas, ka somi atraduši ziemai piemērotu iebarošanas maisījumu, bija redzams jau treniņā. Pie kam viņi to lietoja tikai tad ja neviens nebija tiešā  tuvumā. Tā sakot - glabāja noslēpumu.

Dūņezera ledus tādam gājienam nebija piemērots

Kamēr tika aprēķināti rezultāti, skatītājus vizināja efektīgas un skaļas airokamanas

Somiem pirmā vieta komandu vērtējumā

Labākie individuālajā vērtējumā

 

Rezultāti 

Komandu vērtējumā:
  1.v. - Somija
2.v. - Latvija
3.v. - Lietuva
Individuālajā vērtējumā
1.v. - Pēteris Lideris (Latvija)
2.v. - Alpo Koivusalo (Somija)
3.v. - Varkko Leppa (Somija)

Mūsu komandai otrā vieta!

2001. un 2002. gada čempioni

Medaļas un kausi  Somijas, Latvijas un Lietuvas komandām

Pēteris Lideris ar 2. un 3. vietas ieguvējiem

 Čempionāta rezultātos nav nekas negaidīts, ja neskaita Krievijas komandas vājo startu. Komandas treneris šaubās par to vai pareizi izvēlēta komanda, vai pietiekoši trenējušies. Fakts ka krievi slikti nostartēja abās dienās liek domāt ka tā nebija vienkārši sagadīšanās.
Pirmā apbalvošana notika turpat pie ezera.
 Vakarā "Lido" krasta kompleksā notika čempionāta noslēgums ar uzvarētāju apbalvošanu.
Ar savu klātbūtni dalībniekus pagodināja  Latvijas ministru prezidents un Rīgas vicemērs, apbalvojot uzvarētājus un pasniedzot visām komandām balvas par piedalīšanos. Tika atskaņotas uzvarētāju valstu himnas. 

Dāma no Zviedrijas komandas saka pateicības vārdus

Čempionāts bija labi organizēts, organizatori ir godam pastrādājuši, tāpat paldies jāsaka sponsoriem un citiem atbalstītājiem.

UZ  PAMATLAPU

Armands Kalniņš COPE's lapa © 2002