Fotoreportāža

Latvijas čempionāts mušiņmakšķerēšanā

sig
Sacensības sākās 2. oktobrī, 8:30 no rīta, Siguldā, 500 m uz leju pa straumi no Gaujas tilta. Pļaviņā pie peldētavas, jau stāvēja "LIDO" virtuves "angārs", tas lieti noderētu - gadījumā ja sāktos lietus. Taču laiks bija negaidīti saulains.
Makšķernieku bija diezgan daudz, tanī skaitā arī ciemiņi no Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Pēc starta, 9:00, visi salēca mašīnās un uz Braslu prom. Gaujā ūdens bija visai duļķains, vējš bija stiprs un brāzmains, taču galvenais iemesls Braslas izvēlei - Braslā lielākas cerības tikt pie alatām. Ieskaitītas tiks tikai 30 cm garas vai garākas alatas. Ar lomiem jāierodas laicīgi, ne vēlāk par 16:00. Galvenais tiesnesis - Jānis Stikuts. Līdz 15:00 viss bija mierīgi, tad sāka parādīties pirmie copmaņi - pesimisti. Drīz jau mērīšanai tika nodotas pirmās alatas. Tiesnesis bez mērīšanas ievēroja zemmēra zivis - tādas ap 30 cm, tātad 29 cm. Dažs makšķernieks teicās domājam, ka varbūt tā zivtele paaugsies pa ceļam, citam atkal mērāmais, tāds nestandarta patrāpījies.
sig

Gundars Kurzemnieks sniedz interviju raidījumam "Ribak ribaku".

Pulkstenis bija 15:59, kad vēl stiepa pēdējās alatas.
sigsac2.jpg (19111 bytes) Ap lomu mērīšanas vietu bija salasījies tāds līdzjutēju pūlis, ka nofotografēt zivis nebija iespējams. Kopā sanāca kādas 11 alatas, taču 30 centimetros iekļāvās tikai 6. Lielākā - 37 gara. Visas alatas tika noķertas Braslā, pārsvarā uz pussausajām mušām. Nevienam copmanim nebija divas "izmērniecies" - visiem pa vienai. Lielākās alatas ieguvējam tad arī tika pirmā vieta, Latvijas 1999 gada čempiona nosaukums un ceļojoša balva "Sudraba spura".

Jānis Stikuts būs piecirtis par strauju - suns "aizgāja" ar visu mušu.

space.gif (837 bytes)
sig

LATVIJAS ČEMPIONĀTA MUŠIŅMAKŠĶERĒŠANĀ rezultāti

1. Jānis Masaļskis
2.  Andis Freivalds
3. Andris Dolženko

"Sudraba spuras" ieguvējs - Jānis Masaļskis

Uzvarētāji saņem medaļas un balvas

Alatu noķerts nebija daudz, bet kā teica galvenais tiesnesis Jānis Stikuts - pietiekoši, lai noteiktu uzvarētājus. Kad balvu pasniegšana bija galā, L.Pavlovs atstiepa 55 cm garu sapalu, tas bija nogrābis mušu pus metru no krasta. Par vēlu, citādi specbalva garantēta. Kad uzvarētāji bija padalījušies iespaidos ar līdzjutējiem, novērtējuši dāvanas, LIDO aicināja visus dalībniekus un līdzjutējus uz vakariņām...

Pirmās vietas un "Sudraba spuras" ieguvējs - Jānis Masaļskis ar balvām un lomu - 37 cm alatu.

UZ   PAMATLAPU

Armands Kalniņš COPE's lapa © 1999