Latvijas čempionāts mušiņmakšķerēšanā

Šogad čempionāts sākās saulainas rudens dienas, 7. oktobra rītā 10:00, ierastajā vietā pie Siguldas peldvietas. Dalībnieku bija krietni vairāk nekā pērno gadu - 95. Līdzīgi kā pagājušo gadu, bija arī viesi no Krievijas, Somijas un Igaunijas. Atklāšana sākās ar karoga uzvilkšanu. Sacensību noteikumi līdzīgi kā iepriekšējo gadu - ieskaita tikai alatas, virs 30cm. 
Uzvarētāju nosaka pēc noķerto zivju garumu summas. Pēc atklāšanas visi nozuda uz savām copes vietām. Šogad Gaujā ūdens bija daudz dzidrāks nekā pērn, tādēļ daudzi nebrauca uz Braslu, bet gan izvēlējās Gauju un nekļūdījās. Kamēr dalībnieki medija alatas, līdzjutēji varēja noskatīties pieredzējušu copmaņu paraugdemonstrējumus un uzdot konkrētus jautājumus, 

Jānis Stikuts atklāj čempionātu, karogu uzvelk pērnais čempions J.Masaļskis

uz kuriem viņiem labprāt sniedza izsmeļošas atbildes. Tas arī bija demonstrējumu īstais mērķis. 

"Sudraba spura" gaida savu kārtējo īpašnieku

Paraugdemonstrējumi

"BERLAT" jaunais dzēriens "Zelta āķis"

Zem 30cm neskaitās

Tuvojoties pulkstenis 16:00 parādījās pirmie veiksminieki. Lielākajai daļai bija vairāk kā viena alata. Rezultātā 35 alatas virs 30cm, ļoti labs sasniegums "Sudraba spuras" vēsturē. Šogad zivis copmaņi bija mērījuši cītīgāk, zem mēra bija ļoti maz. Vienam vīram gan no deviņām, tikai trīs izrādījās derīgas. Īstu ažiotāžu izraisīja Reiņa, no somas izvilktā, 46cm alata. 

Pirmās vietas ieguvējs saņem balvas

"Hennessy" par lielāko alatu

Tā tika fotografēta vairāk nekā pats veiksminieks, īsta rekordniece. No 95 dalībniekiem finišā pieteicās 85. Nav grūti uzminēt, ka atbirušie bija palikuši bešā. Balvas saņēma daudzi. Tanī skaitā pa pudelei "Zelta āķa" saņēma viesi gan no Somijas,  gan Krievijas. Katrīna Budovina (34 cm alata), kā labākā no sievietēm saņēma Staburadzes balvu un krekliņu.  

Lielākā alata fotografējās vairākkārt

Vietas

1. Andrejs Savostins no Rīgas 5 zivis 154 cm

2. Cēsinieks Andris Dolženko 4 zivis 126 cm

3. Jurijs Petrovics 4 zivis 125 cm
 

"Sudraba spura" - Rihardam Grosfogelim
.

Lielākās alatas 46cm guvējs Reinis Rutkis


 

UZ   PAMATLAPU

Armands Kalniņš COPE's lapa © 2000