Pa upi Nepālā

  Mēs  - kalnākāpēju grupa no Latvijas, ieradāmies Nepālas galvaspilsētā Katmandu 17. oktobrī.
  Mūsu mērķis bija ne tikai uzkāpt 6400 m augstajā virsotnē, bet arī nobraukt ar laivām pa kādu no Himalaju upēm, pavizināties uz ziloņiem pa Nepālas džungļiem u.t.t.
  Nepālā tūristu apkalpošanas serviss ir diezgan augstā līmenī, tanī skaitā firmas, kas piedāvā Raftinga (tā pati laivošana jau vien ir) 
pakalpojumus. Firma nodrošina ar visu - ēdināšana, teltis, guļampiederumi, glābšanas vestes, ķiveres un protams arī pašas laivas un autobuss aizbraukšanai līdz upei.
  Kad pirmo reizi nogājām pie upes, tā likās tāda taisna un vienmuļi strauja. Es pat, neskatoties uz vietējo instruktoru aizrādījumiem, videokameru nevis ieliku hermētiskajā plastmasas mucā, bet gan uzkāru kaklā. Instruktors piekrita minējumam, ka 
brauciens līdz pusdienošanas vietai būs visai mierīgs, tā sakot- iesildīšanās, tātad varēšu nedaudz iefilmēt ,vēlāk arī ielikšu mucā. Tas, ka mūs pirmajās krācēs nogāza ar ūdeni no galvas līdz kājām, nebija pārsteigums, arī kameras soma bija pietiekoši ūdensnecaurlaidīga. Taču drīz vien sekoja 4. kategorijas krāces un mūsu laivu kā spalviņu apsvieda otrādi. Un tā nebija vienīgā reize. Labi, ka līdzi bija pavadītājs kajakā, citādi nezin vai finišā mums būtu airi ko nodot. Lieki teikt ka videokamera un fotoaparāts bez meistara palīdzības vairs nebūs lietojami.
  Brauciens ilga divas dienas. Bijām apmierināti.
Ja esat ieinteresēti un nobrieduši tiktāl, ka zināt droši, ka brauksiet - jums noteikti radīsies daudzi jautājumi. Varu piedāvāt telefonu, kur jums sniegs kādu padomu par apmešanos, biļetēm u.t.t.     mob.tālr. : 9455812 Edgars

UZ   PAMATLAPU

Armands Kalniņš COPE's lapa © 1999