Iesūtījis: Kaspars Geiduks, laikraksts "Brīvā Daugava"

Cīņā ar viegla loma tīkotājiem
Vides pārvaldes inspektori reidus ūdenskrātuvēs veic visa gada garumā

Kopumā, dienas laikā, Daugavas posmā no Neretas upītes līdz Salas pagastam, tika izcelti 10 bezsaimnieka tīkli un viens "televizors", bet vairāki makšķernieki tika brīdināti par makšķerēšanas karšu neesamību

Inspektori atbrīvo maluzvejnieku tīklos iekļuvušās zivis

   Cilvēki, kuri nekaunas gūt sev kādu labumu, izmantojot neatļautus līdzekļus, ir visur, arī makšķernieku vidū. Lai cīnītos ar maluzvejniekiem, vides inspektori regulāri rīko reidus, kuru laikā kontrolē makšķernieku kartes, izņem nelikumīgus zvejas rīkus un soda pārkāpējus.
 Jēkabpils rajonu kontrolē Daugavpils reģionālās Vides pārvaldes (RVP) inspektori, kuru pārziņā atrodas arī Daugavpils, Krāslavas un Preiļu rajons. Ir izveidotas divas brigādes pa trīs cilvēkiem katrā, taču bieži vien inspektoriem palīgā nāk arī brīvprātīgie.
 Kā stāsta Daugavpils RVP inspektors Oļegs VIETRIŅŠ, viņa un kolēģu pārraudzībā esošajā reģionā ir apmēram 600 ezeru un 200 km Daugavas, tādēļ darba ir pilnas rokas.
 - Protams, mūsu salīdzinoši nelielā skaita dēļ vienu un to pašu ūdenstilpi pārbaudīt varam diezgan reti. Taču darbu atvieglo tas, ka esam labi apgādāti: mums ir piepūšamā laiva ar dzinēju, mobilie telefoni, ieroči utt. Bieži vien palīdz arī brīvprātīgie, starp kuriem daudzi ir makšķernieki, kuri ir ieinteresēti cīnīties pret maluzvejniekiem. Arī viņiem ir motorlaivas, automašīnas. Šie cilvēki darbu veic labprāt, bez jebkāda atalgojuma, - atzīst O. Vietriņš.
 Viņš norāda, ka reidu laikā tiek izņemti visdažādākie neatļautie zvejas rīki: tīkli, ūdas, zušu naktsšņores, "televizori" (neliela izmēra četrstūra tīkli) u.c. Ja tīklam ir marķējums, inspektori sazinās ar pārvaldi, lai noskaidrotu, vai šāds tīkls ir piereģistrēts. Ja marķējums neatbilst vai tā vispār nav, tīklu konfiscē. Līdz šim lielākais izņemto tīklu skaits ir 24, ko inspektori konfiscēja kādā no Daugavpils rajona ezeriem. Gadās arī saņemt sūdzības par novērotām maluzvejnieku darbībām. Inspektori operatīvi reaģē un dodas uz norādīto vietu.
 O. Vietriņš, kurš par Vides pārvaldes inspektoru strādā jau 10 gadus, atzīst, ka pa šo laiku maluzvejnieku skaits ir pieaudzis. Te zināmā mērā ir vainojama ekonomiskā situācija valstī, jo daudzi bezdarbnieki ar zivju ķeršanu un pārdošanu cenšas nopelnīt. Protams, ir arī tādi, kuri zivis zvejo, lai dabūtu naudu kārtējai grādīgā pudelei.
- Cilvēki ir neapzinīgi un nesaprot, ka ar savu rīcību nodara postu dabai. Arī tie, kuri neiegādājas makšķernieka karti, kas ir salīdzinoši lēta (Ls 3 gadam), nokrāpj valstij jau tā trūkstošos līdzekļus, ko varētu ieguldīt zivsaimniecības nozares attīstībai, - saka O. Vietriņš. Aizvadītajā nedēļā Daugavpils RVP inspektori rīkoja reidu Daugavā, kurā bija iespēja piedalīties arī "Brīvās Daugavas" korespondentam. Brauciens sākās agrā rītā no Neretas upītes. Jau pašā sākumā inspektori pamanīja tālumā motorlaivu, kurā atradās divi vīri. Piebraucot tuvāk, viens metās krastmalas krūmos un nozuda. Savukārt otrs iedarbināja dzinēju un sāka attālināties. Inspektori sekoja, un tikai pēc krietna laika netālu no viesnīcas "Daugavkrasti" bēgli izdevās panākt. Izrādījās, ka viņam bija iemesls izvairīties no tikšanās ar inspektoriem, jo neveiksmīgajam makšķerniekam nebija laivas reģistrācijas un vadītāja apliecības, makšķernieka kartes, turklāt viņš teicās spiningojam, kas līdz 1. maijam ir aizliegts. Notikuma vietā ieradās policijas darbinieki, kuri noskaidroja vainīgā personību. Tas izrādījās jēkabpilietis Igors K. Tālāk lieta tiks nodota izskatīšanai administratīvo pārkāpumu komisijā.
 Kopumā tai dienā Daugavas posmā no Neretas upītes līdz Salai inspektori izņēma 10 bezsaimnieka tīklus un vienu "televizoru". Vairāki makšķernieki saņēma brīdinājumu par makšķernieku karšu neesamību.

AUTORA foto

 

UZ  PAMATLAPU

  COPE's lapa © 2002