2003g.

Edgars Zveja
Tālr. 9211707, E-mail: turbo@delfi.lv

Sacensības ,,Kokneses loms 2003”

Sacensību dalībnieki

Pēteris Lideris

Sacensību norisi skatieties  LTV7, raidījumā ,,Zveja”

Pirmās vietas ieguvējs Maigonis Jansons

Andris Balodis ar sacensību lielāko zivi - 834g. zandartu 

 1.martā Koknesē, pie viesu nama ,, Kalnavoti ”, norisinājās Latvijas Makšķernieku asociācijas un TV raidījuma ,,Zveja” kopīgi rīkotās komercsacensības zemledus makšķerēšanā.
 Šo sacensību iniciatori - TV raidījuma veidotāji - piedāvāja LMA vadībai, eksperimentālā kārtā, apvienot sacensībās sportistus un amatierus, lai noskaidrotu cik šādi pasākumi ir perspektīvi, vai var apvienot kopējā copē visa ranga makšķerniekus. Arī sacensību noteikumi tika izstrādāti demokrātiski: makšķerēt varēja Daugavas 2 km posmā, ar visiem atļautajiem rīkiem, bez treniņiem un sportiskām ,,zonām”. Sacensības ilga 6 stundas un tajās piedalījās 12 komandas un individuālie makšķernieki, kopumā vairāk par 100 dalībniekiem. Visaktīvākie izrādījās sportisti, kuri labprāt piedalās sacensībās, lai paaugstinātu savu meistarību. Nemazāk atsaucīgi izrādījās makšķernieki no Kokneses, Ērgļiem un citiem novadiem, kuri arī pieteica vairākas komandas, lai cīnītos ar tādām komandām kā ,,Salmo” un ,,Pasaule”.
 Laika apstākļi bija brīnišķīgi. Spīdēja saule un makšķerēšana sagādāja baudu. Daugava šeit ir 33 m dziļa, ar klinšainu reljefu un lielu zivju daudzveidību. Makšķernieki varēja izvēlēties vai uz mormišku ķert brekšus, raudas, sapalus, vai uz bļitku asarus, zandartus un līdakas, kā arī citas zivis. Visi gaidīja neprognozējamus lomus. Dalībnieki izvietojās pa Daugavu, kur kurais un sāka meklēt copes vietas, vienlaicīgi izmēģinot dažādus dziļumus un makšķerēšanas veidus. Varēja gadīties uziet zandartu vai asaru baru un tad jau viss rezultāts būtu ,,citos ciparos” rakstāms.
 Aptuveni pēc 3 stundām visiem bija skaidrs, ka jāsamierinās ar ,,sporta” zivju ķeršanu, kuras izrādījās tik sīkas, ka rezultātus nācās lasīt ,,pa gramam”. Sportisti nemanot sāka sacensties, iestājās ierastā stihija, kad nekas neķeras, tad jāsāk ,,strādāt” - individuālisti turpināja darboties pēc sava scenārija un periodiski izvilka pa kādai lielākai zivij. Kad visi devās nodot lomus varēja manīt sportisku satraukumu, jo rezultātus tādās sacensībās noteikt ir grūti. Labākie rezultāti knapi sasniedza 2 kg un brīnumu nebija. Vienīgi, kāds dalībnieka loms pievērsa vispārēju uzmanību, jo tas pārsniedza vispārējos divreiz - 5 kg. Kāds ,,Ēsmas” komandas dalībnieks ,,pārcentās” tiecoties pēc balvām, par ko samaksāt nācās visai komandai, kuru diskvalificēja.
 

Rezultāti 

Komandu vērtējumā:
1.v. - "Salmo" 4836g. Rīga
2.v. - "Neasakas!" 4368g. Koknese
3.v. - "Ērgļi" 4300g. Rīga
Individuāli:
1.v. - Maigonis Jansons 2165g. Ērgļi
2.v. - Jānis Vidauskis 1964 Mazsalaca
3.v. - Andris Skudra 1682g. Koknese

Papildus balvas

Par lielāko zivi:
Andris Balodis 834g. zandarts
Jaunākais dalībnieks:
  Artis Verze 10 gadi, Valmiera
 
 Balvās firma ,,ĒSMA” pasniedza neslīkstošo ziemas kostīmu, DAM 3.3m spiningu, Tico spoli. Veicināšanas balvās no ,,Verner” un žurnāla ,,Poplavok” dalībnieki saņēma sadzīves tehniku un bezmaksas žurnālus visam gadam.

Sacensību norisi skatieties 10.martā LTV7 , 19.45. raidījumā ,,Zveja”.

 

UZ  PAMATLAPU

COPE's lapa © 2003