Izstāde - "Baltijas tūrisma ceļš"

Šogad no 27 līdz 29 aprīlim Skonto Olimpiskajā hallē norisinājās izstāde "Baltijas tūrisma ceļš". Izstādē galvenokārt bija pārstāvēti ar tūrismu saistītas organizācija, piemēram tūrisma informācijas centri. Bija pārstāvēts pat Latvijas Dabas muzejs un Latvijas Nacionālā opera. Arī kalnākāpēji aizņēma lielu halles platību, demonstrējot kāpšanas tehniku.
Bet ja runā par makšķerēšanu un ūdenstūrismu, tad ar to tieši saistītu stendu nebija daudz. Kā pirmo var minēt - Vides Valsts Inspekcijas ekspozīciju. Eksponēti tika maluzvejniekiem konfiscētie zvejas rīki, vai pareizāk sakot duramie. Atņemtos tīklus un zivis varēja aplūkot izstādītajās fotogrāfijās. Diezgan iespaidīgi. Bija vairāki makšķerēšanas veikali, tanī skaitā "Salmo", "Zigalvis un Co" un "PROFI". BUSH Laivu nams piedāvāja laivas un citas preces.
Interesanti bija sia Neoss izstādītie vizuļi no sudraba. Uz jautājumu cik tad tur ir sudrabs klāt, atbilde skanēja - necik nav klāt, tie ir no tīra sudraba. Par sudraba galveno "labumu" makšķernieki uzskata tā raksturīgo, apsūbējušo spīdumu, tādēļ arī vizuļi nav krāsoti, tikai ar rievojumiem izdekorēti. Maksājot tā zem 10 latiem.
 
Vienā no izstādes stendiem, ar nosaukumu "Viss par makšķerēšanu bija novietota piepūšamā gumijas laiva ar ūdeni. Tajā tika peldināti dažādi vizuļi un gumijas mānekļi. Viens tād vizulis bija aprīkots ar svariņu un gumijasti. Visiem ziņkārīgajiem laipni skaidroja tā priekšrocības. Uz jautājumu par tā īpatnībām tika sniegta izsmeļoša atbilde:

 Vizulis "PROFI"
Rotējošais vizulis, aprīkots ar pretsvaru. Sastāv no:
1. jebkurš rotējošais vizulis ar noņemamu trijžuburi, piemēram Meps "Komet"
2. Oriģinālais āķis "Mustad" ar svina atsvaru.
3. Gumijas vibraste ar vienu, divām vai četrām astēm.
 Vizuļa darbība
Pateicoties svina atsvaram vienžubura āķis vienmēr atrodas stāvoklī ar āķa smaili uz augšu, kas samazina aizķeršanās gadījumus un tanī pat laikā izslēdz tukšos ķērienus. Papildus āķa smaili no aizķeršanās sargā tvistera ķermenis. Papildus atsvars novērš auklas savīšanos. Papildus ieteicams samazināt vizuļa centrālo svariņu par vienu numuru, lai kompensētu svina svaru. Apmēram tā. Atliek tikai izmēģināt.
 Kopumā par izstādi jāsaka, ka tā bija diezgan vāji apmeklēta, vienīgi svētdien apmeklētāju pieplūdums bija tuvu gaidītajam. Par iemeslu varēja būt diezgan augstā ieejas maksa - 2Ls. Stendos izstādītās preces var nopirkt ar neapmeklējot izstādi, savādāk ir ar informāciju par dažādiem tūristiem piedāvātajiem pakalpojumiem, tādiem kā naktsmītnes un izklaides iespējas Latvijas lauku rajonos. Šāda tipa informācija izstādē bija pieejama ļoti plašā klāstā.


UZ   PAMATLAPU

Armands Kalniņš COPE's lapa © 2001