Sacensības gruntsmakšķerēšanā

Krišjānis Krasovskis

Labākie pludiņmakšķerēšanā

Pirms doties makšķerēt katrs copmanis dabūja siltas vakariņas un alus pudeli

Ja gribējās grunteni ne tikai iemest bet arī izvilkt, tad bija nedaudz jāpapļauj lēpenes

Pirmā sērkociņu kastīte ar zivīm jau pilna..

Skaists saullēkts, bet kur rīta cope?

Pacietīgākā karsējmeitene

Pludiņmakšķerēšanas un gruntsmakšķerēšanas sacensību uzvarētāji

Pāris, kurš tika apbalvots par labāko copes vietas noformēšanu

 15 un 16 jūnijā, Zaķu salā notika veikala "Profi" rīkotās sacensības makšķerēšanā ar gruntsmakšķeri. Pirms gruntsmakšķerēšanas sacensībām, Zaķusalas otrā pusē notika pludiņmakšķerēšanas sacensības jauniešiem. Tās ilga 3 stundas. Par uzvarētāju kļuva makšķerēšanas skolas audzēknis Krišjānis Krasovskis.

Sacensību atklāšana

Makšķerēšanas vietu izloze

 Pirms 20:00 sāka pulcēties gruntsmakšķernieki. Pēc vietu izlozes visi dalībnieki tika pacienāti ar ceptām desiņām un varēja doties apraudzīt cik lēpeņu ir izlozēts. Gandrīz visās vietās to bija pa pilnam. Neko darīt, nācās vien brist ūdenī un strādāt ar visām četrām. Tie, kuriem pelde negāja pie sirds, izmantoja zābakbikses. 22:00 tika dots starts. Makšķerēt varēja ar divām jebkura tipa gruntsmakšķerēm, ievērojot makšķerēšanas noteikumus. Lomā netika ieskaitītas zemmēra zivis un dažas mazās sugas - mailītes, vīķes un auslejas.
 Straumes praktiski nebija. Visi cerēja izvilkt ne vienu vien zivi, tai skaitā arī zušus un zandartus. Šāgada sacensības bija ieplānotas mēnesi agrāk nekā pērn, ar domu, ka zivju tiks noķerts vairāk.
 Līdz tumsai ēsmu košļāja ķīši, ja āķis bija mazāks, košļātājs nokļuva zivju tīkliņā. Lielākā daļa dalībnieku cerēja tumsas laikā noķert kādu zuti. Drīz no tiesnešiem kļuva zināms ka viena dāma izvilkusi pirmo zuti. Tā bija laba vēst, vēl taču visa nakts priekšā. Diemžēl pa nakti visu grunteņu zvaniņi klusēja. Zuši neķērās ne tuvāk ne tālāk no krasta. Nakts vidū gar krastu, ap 10 m attālumā, visiem copmaņiem garām, aizpeldēja kāds ūdram līdzīgs dzīvnieks. Vēlāk gan šo izaicinošo peldējumu pārtrauca kāds no krasta lidojošs akmentiņš.
 Cerība mirst pēdējā - vēl taču rīta cope priekšā. No rīta šad tad kāds ķīsis piezvanīja un tas arī viss, makšķerēšanas laiks beidzies. 
 Vienīgais izvilktais  puskilo zutis tad arī sarūpēja veiksminiecei pirmo vietu. Pārējie bija palikuši bešā vai arī uzrādīja dažus ķīšus un kādu sīku raudiņu. Mazliet tālāk bija gruntsmakšķerēšanas zona jauniešiem. Interesanti, ka vairāku jauniešu lomi bija lielāki kā pieaugušajiem. Nu kā lai nemet ūdram ar akmeni, maita, visas zivis izrijis.

Rezultāti 

Jaunieši:
  1.v. - Aleksandrs Sevastjanovs
2.v. - Dmitrijs Voroņins
3.v. - Jānis Grauds
Pieaugušie:
1.v. - Leonīda Lapina
2.v. - Leonīds Fjodorovs
3.v. - Mihails Andronovs
 Salīdzinājumā ar pērnā gada sacensībām zivis šogad bija daudz kūtrākas. Tam bija divi nopietni iemesli - Mēness fāze nebija īsti zivīga un attālums starp Marsu un Saturnu bija zivju ēstgribai galīgi nepiemērots. Nopietnāk runājot -  iemesli nav zināmi, tomēr gribētos, lai šī makšķerēšanas veida sacensības pulcētu grunteņniekus arī nākošgad. Līdzīgi kā citu  makšķerēšanas veidu sacensībām, arī gruntsmakšķerēšanai nepieciešams krasta posms ar vienādu gultnes reljefu un ūdenszāļu aizaugumu visā garumā. Tātad bez bedrēm un zāļu puduriem, bez vietām kur parasti uzturas zivis. Vairāki dalībnieki ieteica nākošgad sacensības rīkot citā vietā - Buļļupē, tuvāk jūrai, vai pat pie Ventas grīvas. Interesanti būtu uzzināt lasītāju domas šajā jautājumā. Zaķusalai un Lucavsalai ir liela priekšrocība - tās atrodas Rīgas centrā.

 

UZ  PAMATLAPU

Armands Kalniņš COPE's lapa © 2002