Fotoreportāža
Burtnieka Regate '99
foto14 foto11Labu laiku jau bija dzirdēts par Burtnieka ezerā vilktajām līdakām, brekšiem un zandartiem. Lieta skaidra - jābrauc un jāpamēģina pašiem, pie reizes regati noskatīsimies. Runāts - darīts, piektdien 2. jūlija vakarā sēžamies mašīnā un uz Burtniekiem prom. No iespējamām apmešanās vietām atkal izvēlējāmies "Ezerpriedes". Mājiņu un laivu bijām sarunājuši pa telefonu, makšķerkāti bija līdzi visā bagātībā.
  Kad bijām ieradušies, mūs sagaidīja nepatīkams pārsteigums - ezerā praktiski nebija laivu, tātad viļņi. Ap 22:00, iekārtojušies mājiņā, iebraucām ezerā, tā sakot - novērtēt situāciju. Laivu cilāja diezgan iespaidīgi, taču cerējām, ka rīt būs mierīgāks. Sērfotāji bija visai optimistiski noskaņoti - foršs vējš, rīt varēšot labi izzēģelēties. Mūsu vēlmes bija gluži pretējas.
  Ezerā bijām ap 5:00 . Regate sāksies ap14:00, tātad mums laika gana. Burtnieks viļņojās tāpat kā iepriekšējā vakarā. Viļņi klapēja pa laivu un vilka enkuru neskatoties uz garo virvi un dažādiem laivas stāvokļiem. Tādam klaudzošam kuģim tuvoties atļāvās tikai plaukstas izmēra raudas. Te savu lomu spēlē arī ezera mazais dziļums. Viļņi kļuva arvien lielāki, brangākie gāzās pāri laivas bortam. Izskatījās ka laiks evakuācijai. Atkāpjoties vēl mētājām vizuli, bet bez rezultātiem. Sērfotāji tikai smīnēja, viņi burās arī rīt.
  Savu makšķerēšanas kāri apmierinājām turpat seklajā laivu kanālā. Tur no viļņiem bija patvērušies nelieli plauži un raudas, tos tad arī tvarstījām. Pa kanālu mums garām aizlaivoja divi pensionāri - vīrs ar sievu (arēja sieva). Uz jautājumu, vai tādos viļņos maz tiks ezerā, šie ar neslēptu lepnumu atbildēja - esot vietējie un tāpēc labi zina, ka šādā laikā zivis jāmeklē pie meldriem, tur arī braucot. Redzot kā vietējie optimisti šķeļ viļņus jau turpat pie meldriem, mēs nolēmām palikt krastā.
 
Arī svētdien situācija atkārtojās, plus vēl lietus. Nekas mēs vēl atgriezīsimies.  
foto12
foto
foto
foto
foto

BURTNIEKA  REGATES '99
vietu sadalījums absolūtā vērtējumā

1.           Māris Birzulis
2.       Ilona Grīnberga
3. Gunārs Rozenbergs
4.             Jānis Zariņš

22 dalībnieku konkurencē

foto "Ezerpriedēs"   no 5:00 līdz 20:00 darbojas bufete, kur var garšīgi paēst, iedzert kafiju pirms copes vai apēst saldējumu pēc (pārbaudīts). Turpat pie bāzes saimnieces var nopirkt makšķerēšanas atļauju (50 santīmi) un izīrēt laivu (3.54 Ls dienā, vai 0.83 stundā). Bāzē ir improvizēts volejbola un basketbola laukums, arī šūpoles un karuselis bērniem.
Istaba mājiņā uz 24st.   - 7.08Ls
Mājiņa ar virtuvi              - 9.44Ls
Sauna uz 1stundu           - 9.44Ls
          uz nākošo stundu - 3.54Ls
Banketzāle uz 24 st.       -59Ls

Ir pieejama žāvētava zivīm.

a.b. "Ezerpriedes"
mob.tel.: 9461455
tel : 42-42613

 

UZ   PAMATLAPU

Armands Kalniņš COPE's lapa © 1999