Apmetnes ierīkošana

 Apmetnes vietu vajadzētu lūkot savlaicīgi. Jo grupā ir vairāk cilvēku, jo rūpīgāk jāizvēlas apmetnes vieta. Pirmkārt, būtu labi noskaidrot, vai zeme nav privātīpašums, tauvas joslu zemes īpašnieki bieži neatzīst. Tā tiešām ir par šauru un cilvēki vienalga klejo pa saimnieka zemi meklējot malku u.t.t. Apmetni vislabāk ierīkot nelielā pļaviņā ar īsu zāli. Ja zāle ir nevienādi īsa, ir vērts pārliecināties, vai tās nav govju ganības, ar visām no tā izrietošajām sekām. Gara zāle, vakarā pēc krēslas iestāšanās, parādoties rasai, būs traucējoša. Svarīgi, lai tuvumā būtu mežs nevis vienkārši krūmi, tad ar malku problēmām nevajadzētu būt. Rīta ugunskuram malka jāsagatavo vakarā un jānoliek atsevišķi, jo bērni spēlēdamies, to vienkārši pa vakaru nokurina.
 Telšu vietām iespēju robežās jābūt horizontālām, līdzenām un brīvām no skudru pūžņiem. Ja slīpi tad ar guļvietas galvgali uz augšu.
Vēlams lai teltis būtu vietā, kur no rīta tās apspīdētu saule, tad tās ātrāk izžūs. Apmetnes vidū protams nebūvēsim vecā tipa telti ar 8 atsaitēm.
 Teltis pēc uzsliešanas vienmēr noslēdz ar tīklotajām "durvīm", lai tur neiekļūtu odi. Blīvā auduma "durvis" atstāj nenoslēgtus, lai telts audums izvēdinās. Šī paša iemesla dēļ, uzreiz izklāj arī guļammaisus. Telts blīvā auduma "durvis" jānoslēdz pirms tumsas iestāšanās, lai, nosēžoties rasai, telts iekšiene un guļammaisi nekļūtu mitri. Teltī iekļuvušos odus "nosvilina" ar tumsā iedegtas sveces palīdzību, visai neefektīvi, tomēr daudzi tā dara. Protams, liekoties uz auss, svece jānodzēš. Ja kādam ir, gulēšanai nevajadzīga, siltā jaka, vajadzētu apjautāties, vai visiem ir siltas guļamvietas. Ļoti bieži , no rīta kāds ir sabozies un nervozs, jo pa nakti pamatīgi salis.  
 Maršrutos, kur ir ierīkotas speciālas apmetņu vietas, vajadzētu tās arī izvēlēties, jo patvaļīga nometņu celšana un ugunskuru kurināšana, tādos gadījumos, gandrīz vienmēr ir aizliegta. Sausos vasaras mēnešos var būt  pastiprināti aizliegumi kurināt ugunskurus. 

 

UZ   PAMATLAPU

.